Cameron Highlands

Jako się rzekło, jesteśmy w Malezji, gdyż za pomocą wielu środków transportu (taxi, samolot, pociąg, autobus) w ciągu około doby przedostaliśmy się z Sajgonu via Singapur i Kuala Lumpur do Cameron Highlands w zachodniej części kraju.

Uważny czytelnik tej strony być może pamięta, że odwiedziłem już te strony jakieś trzy lata temu, jednak wtedy byłem sam, a teraz jesteśmy razem, zaś Cameron Highlands są tak wyjątkowe, że na pewno wrócimy tu po raz kolejny ;)

Jako, że jesteśmy wysoko (z 1300 metrów npm), pogoda nie rozpieszcza, ledwie jest 20 stopni – to akurat dobrze w kontekście trekingów, które sobie tu ordynujemy. Gorzej, że trochę pada – wczoraj zlało mnie nawet dość konkretnie.

Nie powstrzymało nas to jednak dziś przed wycieczką na Gunung Brinchang, najwyższą górę w okolicy (nieco ponad 2000 metrów). Wspinaczka była dość ostra (i w błocie), ale za to zejście inna droga, wzdłuż plantacji herbaty – zobaczcie sami na zdjęcia! (Nie wspominamy tu o fatalnym smrodzie kapusty; oprócz herbaty Cameron Highlands słyną z uprawy wielu gatunków warzyw i owoców, w tym rzeczonej rośliny głąbiastej). Szkoda tylko, że sama plantacja była zamknięta dla zwiedzających akurat w poniedziałek (pracują tam głównie Hindusi), no ale co się nie udało, to się uda następnym razem ;)

Cameron Highlands

Cameron Highlands

6 thoughts on “Cameron Highlands

  1. No, to było fajne. Naprawdę mało ludzi, na całym szlaku spotkaliśmy w sumie z 10 osób. Ale za to dużo błota i jedzenie często dają zimne wieęc nie wiem, Maciek, czy brak ludzi by ci to wynagrodził :)

    Hura wreszcie można spoko dodawać komentarze. Dzięki Kuba!

  2. Troszkę było kłopotów z tymi obrazkami, za to bez obrazków stronę zalewały automatycznie generowane komentarze. Ale już powinno być ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>